Aktualności

Zobacz Dlaczego Mieszkańcy Regionu Będą Głosować na Iwonę Kozłowską.

Druh Ireneusz Balcer. Na strażaków zawsze można liczyć, a strażacy zawsze mogą liczyć na moje wsparcie.


 

 

Galeria Poparcia.

Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, dr n. med. Danuta Kurylak.

 

 

 

690 Lat Solca Kujawskiego.

 

Historyczny rozwój Solca Kujawskiego i jego znaczenie, związane jest bezpośrednio z położeniemnad brzegiem Wisły. To za pośrednictwem królowej polskich rzek, przez wieki towary były spławiane z soleckiego portu do Gdańska. Obecnie coraz częściej mówi się o konieczności gospodarczego zaktywizowania Wisły i przywróceniu towarowej żeglugi śródlądowej. Sygnały te nie pozostają bezodpowiedzi włodarzy miasta, którzy planują budowę portu multimodalnego umożliwiającego przeładunek towarów z barek na pociągi i samochody ciężarowe. Jest to projekt ambitny,który wspierałam w licznych interpelacjach i wystąpieniach dotyczących dróg wodnych i kaskadyzacji Wisły. Mam nadzieje, że śmiałe plany, które mogą przyczynić się do wzrostu znaczenia Solca Kujawskiego na handlowej mapie Polski zostaną zrealizowane. Ze swojejstrony deklaruję pełne wsparcie tej inicjatywy.

Na Bydgoskim "Chemiku" Rozmowy o Polityce.

 

Niedzielna giełda na bydgoskim "Chemiku" stała się okazją do wyborczej agitacji dla wielu kandydatów. Nie brakowało cukierków, ciastek i kawy,a z pewnością także "kiełbasy wyborczej" w najlepszym wydaniu. W mojej kampanii staram się informować Państwa o dokonaniach mojej 4-letniej pracy w Sejmie i regionie. Są to inwestycje zrealizowane bądź będące w budowie, wprowadzone zmiany legislacyjne, czy pomoc udzielona mieszkańcom potrzebującym porady prawnej lub po prostu merytorycznego wsparcia w kontakcie z urzędami. Bo ja pracuję nie celebruję.

 

Różne Oblicza Sportu na Krajnie.

 

XIV Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego w Sępólnie Krajeńskim. Po raz drugi rozegrany został na dystansie 10 km. Oprócz klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn organizatorzy przygotowali szereg kategorii. Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oprócz okazałych pucharów przygotowano karty podarunkowy,a dla każdego uczestnika pamiątkowy medal.

Inny rodzaj sportowych zmagań zebrał członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 148 w Kamieniu Krajeńskim na Jeziorze Brzuchowo. Mistrzowie sezonu otrzymali statuetki, a złowione okazy wróciły do wody.

 

XX Wieczór Seniora w Gminie Więcbork.

 

 

Po raz XX Seniorzy z Więcborka spotkali się na swoim Wieczorze. Seniorem Roku została Pani Danuta Kaplar. W pełni zasłużony tytuł. Miałam zaszczyt objąć swoim patronatem tę wspaniałą imprezę. Podczas Wieczoru, seniorzy skupieni wokół więcborskiego Klubu Seniora, zaprezentowali wystawę swoich prac, wykonanych podczas zajęć rękodzielniczych, w ramach rozmaitych projektów. 3.10.2015r.

 

Forum Seniora w Szubinie.

 

W latach 2007–2013 wzrosła przeciętna długość życia w Polsce: kobiet z 79,7 lat w 2007 roku do 81,1 lat w 2013 roku, mężczyzn z 71 lat w 2007 roku do 73,5 lat w 2013 roku. Podczas dzisiejszego Forum Seniora w Szubinie przygotowałam prezentację na temat "Polskiej Polityki Senioralnej". Zabieganie o sprawy seniorów stanowi ważny element mojej pracy poselskiej. (01.10.2015r.)

 

101 Posiedzenie Sejmu RP.

 

Podczas przedostatniego w tej kadencji posiedzenia Sejmu RP, wspólnie z poseł Domicelą Kopaczewską zadałyśmy pytanie do Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie zmian w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wprowadzonych ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw dotyczące funkcjonowania centrów administracyjnych do obsługi placówek opiekuńczo-wychowawczych. Stają one bowiem przed groźbą likwidacji co w mojej opinii będzie powodować szereg niekorzystnych zjawisk, co niepokojące ze szkodą dla wychowanków.

 

Sejm odwiedziła także wspaniała grupa Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Szubina, którzy przyjęli moje zaproszenie do zwiedzenia Parlamentu.

 

Finał Konkursu Lady D w Sejmie RP.

 

Laureatki kujawsko-pomorskiego etapu Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek, 23 września 2015 roku odwiedziły Sejm RP aby wziąć udział w Gali finałowej Galii. Niestety żadnej z naszych laureatek nie przypadła w udziale nagroda finału krajowego. Wrażenia z Galii oraz ponownego spotkania zostaną w pamięci na długi czas. Dziękuję paniom za udział w konkursie i spotkanie w Sejmie. Więcej na temat wyników konkursu: TUTAJ

Okręg wyborczy Bydgoszcz

Zapraszam na spotkania w kołach Platformy Obywatelskiej:


W Bydgoszczy...

i

W Sępólnie Krajeńskim...Newsletter